“Tigrovi” osvojili 15 medalja na karate prvenstvu regije Krajina

Na karate prvenstvu regije Krajina, koje je danas održano u Novom Gradu i na kojem je  učestvovalo 240 takmičara iz 15 klubova, takmičari KBS “Tigar” iz Kostajnice osvojili su ukupno 15 medalja i svi su se kvalifikovali na republičko prvenstvo u karateu, a najuspješniji takmičari na republičkom prvenstvu plasiraće se na prvenstvo BiH.

Istakao se Marko Maksimović koji je od danas šampion i vicešampion Regije Krajina. Gotovo jednako uspješna bila je i Ana Suzić koja je osvojila prvo i treće mjesto u svojim kategorijama.

Vicešampionima regije postali su: Silvana Kukrika, Milica Pilipović, Lena Čolić, Kristijan Komljenović. Treća mjesta osvojili su: Tijana Stojaković, Lana Mačak, Sara Stojaković i Bruno Dalibor Bertina.

Fran, Petar i Bruno bili su drugi u ekipnom takmičenju. U istom takmičenju Lana, Tijana i Silvana takođe su bile druge, a treće su bile Ana, Sara i Milica.

Prvenstvo za mlađe kategorije, poletarce, pionire i pionirke, organizuje Regionalni karate savez “Krajina”, uz tehničku podršku Karate kluba “Rajko Crnobrnja Gligo”, a takmičenje je održano u katama i borbama, pojedinačno i ekipno.