Mijić činio čuda na golu za remi Partizana u Novoj Topoli

Fudbaleri Lijevča  su u okviru  19. kola  Regionalne lige “Zapad” odigrali neriješeno na domaćem terenu protiv  Partizana iz Kostajnice 2:2. Partizan je prekinuo tako sjajan niz  Lijevča na domaćem terenu, od devet  uzastopnih pobjeda! Ponajviše zahvaljujući golmanu Zoranu Mrmiju Mijiću,uprkos dva primljena gola najboljem pojedincu susreta koji je sjajnim intervencijama spašavao svoj tim u nekoliko navrata.

Čak jedanaest odbrana zabilležio je 39 -godišnji čuvar mreže, koji je zasluženo ponio epitet igrača utakmice. U 12. minutu Željko Đukanović  je  odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i uputio šut sa nekih desetak metara, ali Mijić brani i već tada nagoviještava da će to biti njegov dan.

U 18. minutu Ozren Graonić je majstorski izveo slobodan udarac i doveo Partizan  u vodstvo. Igrao se 22.  minut kada je Bojan Erceg prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostori i vratio povratnu loptu  za Dragana Dumonića , ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlično brani  Mijić.

U 29. minutu Željko Đukanović  dobro  šutira, ali prečka je spasila goste. U 32. minutu Dumonić je zatresao mrežu Mijića, ali je pomoćni sudija  signalizirao nedozvoljenu poziciju. Burno su igrači protestovali igrači Lijevča zbog ove odluke, smatrali su da je gol regularan….

U 35. minutu Đukanović je protunjao po lijevoj  strani i gađao suprotan ugao, ali je opet na visini zadatka bio golman Mijić. U 47. minutu stativa je bila saveznik Partizana  nakon šuta Dumonića. Dva minuta kasnije Đukanović  je izašao “jedan na jedan” sa čuvarom mreže Partizana, ali Mijić je ponovo pobjednik. I kako to biva, slijedi kazna.  Partizan je od 55. minuta vodio sa 2:0. Grešku odbrane Lijevča kaznio je Benjamin  Delismajlović.

U 57. minutu Dumonić je ubacio loptu u šesnaesterac iz slobodnjaka, pronašao usamljenog Bojan Tomića , ali udarac glavom sjajno brani Mijić.

U 66. minutu Dumonić je ubacio loptu u prazni prostor, a iza obrane prošao je Đukanović koji se našao oči u oči s protivničkim golmanom i hladnokrvno je poslao loptu u mrežu za  2:1.

U 81. minutu  Lijevče je stiglo do izjednačenja preko  Đukanovića. U 85.  minutu Bojan Erceg  je izveo slobodan udarac s 23 metara, sjajno je pucao, ali Mijić  još bolje reaguje i brani! U 89. minutu Đukanović  je odlično izveo slobodan udarac, ali je golman Mijić  još bolje intervenisao….

LIJEVČE – PARTIZAN 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Graonić (17), 0:2 Delismajlović (55), 1:2 Đukanović (63), 2:2 Đukanović (81). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Šestić. Pomoćnici: Aleksandar Plavšić i Srđan Vuković (svi iz Banjaluke). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Tomić, Dumonić, Daljević, Zekonja (Lijevče), R. Kovačević, Zgonjanin, Knežević, S. Kovačević, Delismajlović (Partizan).

Lijevče: Marjanović, Zekonja, Đuranović, Ljubojević (od 68. Daljević), Tomić, Knežević, Erceg, Dumonić, Đukanović, Kočić, Peulić (od 46. Blesić).

Partizan: Mijić, Zgonjanin, Grbić, Zdjelar, Delismajlović, Kantar, S. Kovačević, Knežević, R. Kovačević, Graonić, Zec.

PravdaBL.com

About kostajnica@gmail.com

Check Also

Partizan u nedjelju protiv Knežopoljca

U utakmici trećeg kola Područne lige Prijedor, koja će se odigrati u nedjelju 15. septembra …