Važna pobjeda Partizana u gostima

Fudbaleri kostajničkog Partizana ostvarili su veoma važnu pobjedu u 9. kolu Regionalne lige RS – Zapad. Partizan je u gostima golovima Demijana Tintora i Steve Kovačevića savladao domaći tim FK “Kladari” rezultatom od 2:1 (2:0). Gol za fudbalere iz Donjih Kladara postigao je Risto Bijelić.

Prvi gol je pao već u 8. minutu poslije odlične kombinacije na sredini teresna i proigravanja Vlade Grbića koji je sjajno uposlio Demijana Tintora kojemu nije bilo teško da pogodi gol Saše Radaka. Poslije ovog dola uslijedila je kratka inicijativa domaćih u kojoj se istakao golman kostajničkih crno-bijelih koji je sa nekoliko sjajnih intervencija sačuvao svoju mrežu.

Već u 15. minutu bilo je 2:0 za goste iz Kostajnice. Poslije greške odbrane domaćeg tima, sa desetak metara, preciznim šutom Stevo Kovačević je povećao prednost kostajničkih fudbalera.

Na kraju drugog poluvremena domaći fudbaleri su ublažili poraz golom Riste Bijelića koji je glavom zakucao loptu u mrežu poslije preciznog centaršuta njegovog saigrača Stefana Gajića.

Poslije 9. odigranih kola, sa petnaest bodova (pet pobjeda i četiri poraza) Partizan se popeo na 5. mjesto Regionalne lige RS – Zapad.

KLADARI – PARTIZAN 1:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Tintor (8), 0:2 Kovačević (15), 1:2 Bijelić (82). Stadion: FK Kladari. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran  Ančić (Prnjavor). Pomoćnici: Slaviša Jovanić  (Prnjavor) i Igor Balać (Banja Luka). Delegat: Živko Keleč(Banja Luka). Žuti kartoni: Slijepac (Partizan).

Kladari: Radak,Matić,Savić ,Dragojević, Jorgić, Kostić,  G. Zelenac (od 83. Nježić), Janković,  R.Zelenac, Bijelić, Gajić.

Partizan: Slijepčević, Kostadinović, Oljača, Gavrilović, Grbić, Tintor, Zdjelar,  Delismajlović, Kovačević, Slijepac, Zec.

About kostajnica@gmail.com

Check Also

Partizan u nedjelju protiv Knežopoljca

U utakmici trećeg kola Područne lige Prijedor, koja će se odigrati u nedjelju 15. septembra …